Konferencja Młodzieżowa w Rydze

Konferencja Młodzieżowa Ryga

Jakiś czas temu legnicka młodzież razem z kilkoma osobami z Marktredwitz, Rybnika, Kędzierzyna ‑ Koźle oraz Połczyna Zdroju wybrała się w ponad 1100 – kilometrową podróż. Celem była łotewska Ryga, gdzie w tamtych dniach odbywała się międzynarodowa konferencja młodzieżowa. Zwykle to my witamy naszych braci i siostry z Łotwy i innych krajów na zjeździe, który odbywa się w Legnicy. Tym razem postanowiliśmy odpowiedzieć na zaproszenie tamtejszej młodzieży i skorzystać z możliwości wyjazdu. Nasza około dwudziestoosobowa grupa przywitała stolicę Łotwy późno wieczorem. Widok pięknej nocą Rygi spowodował niemałą radość po długiej i męczącej podróży.A jednak jak się znowu okazało – każda ilość kilometrów jest warta aby ją pokonać po to, aby przeżywać niesamowite chwile w Bożej obecności.

Zjazd rozpoczął się pieśniami chóru, następnie całą młodzież przywitał brat Wiktor – pastor tamtejszego Zboru. Od początku wyczuwalna była Boża praca i obecność w naszych wnętrzach. Usługi różnych braci, których znaliśmy z konferencji w Legnicy były w dużej mierze odpowiedziami na nasze wątpliwości, prośby i pytania do Boga. Pan cudownie działał poprzez usługi w tamtym zgromadzeniu. Nie zabrakło oczywiście modlitw podczas których Bóg dotykał się naszych serc, przemawiał i posilał.

Młodzież z Polski została poproszona, aby także mieć swój wkład w konferencję. Słowem dzielił się brat Alek Jawdyk, a my jako młodzież zaśpiewaliśmy kilka pieśni na chwałę Bożą. Podczas przerw udało nam się zwiedzić centrum Rygi, ale przede wszystkim skorzystać też z bogatych doświadczeń naszych starszych braci i sióstr. Właśnie czas odpoczynku był okazją do indywidualnych rozmów ze starszymi, wymieniania swoich doświadczeń, świadectw Bożego działania. Praktycznie cały dzień mogliśmy karmić się tym co z pewnością przyniesie dobry owoc w przyszłości.

Konferencja minęła bardzo szybko, co jest całkowicie normalne dla takiego rodzaju wydarzeń. W takiej atmosferze można by przebywać całą wieczność ale niestety na tej ziemi jesteśmy ograniczeni czasem i obowiązkami. W niedzielę, po obiedzie nadszedł czas do odjazdu w długą drogę powrotną. Pomimo wielu przejechanych kilometrów, jako uczestnik konferencji w Rydze 2012 mogę śmiało i szczerze powiedzieć że WARTO BYŁO. Warto przeżywać bezcenne chwile. Warto spędzać w ten sposób czas.

udstępnij

Recommended Posts

Dodaj komentarz