Pożegnanie wakacji – SIERPIEŃ 2011

Poniżej przedstawiamy relacje ze spotkań dla dzieci zatytułowanych „POŻEGNANIE WAKACJI”, które miały miejsce w dniach od 22 do 27 sierpnia w Legnicy, na osiedlu w pobliżu Domu Modlitwy

Monika Czapnik: Od poniedziałku do soboty organizowaliśmy spotkania dla dzieci oraz ewangelizacje dla dorosłych. Codziennie przed rozpoczęciem działań, spotykaliśmy się i wielbiliśmy Boże imię w pieśniach oraz w gorliwych modlitwach, prosząc o mądrość w prowadzeniu spotkań i właściwym podejściu do dzieci oraz o Bożą ochronę na ten czas. Przez cały ten tydzień poznaliśmy wiele wspaniałych dzieci, z którymi szybko nawiązywaliśmy kontakt i bardzo się z nimi zżyliśmy. Wiele dzieci od początku było chętnych do współpracy z nami, a niektóre nawet przychodziły wcześniej żeby nam pomoc wszystko przygotować lub też zostawały aby pomóc posprzątać. Przez te wszystkie dni na początku zajęć zawsze organizowaliśmy szkółki dla dzieci i śpiewaliśmy z nimi pieśni. Było dla nas wielkim zaskoczeniem widząc, że nawet rodzice próbują się włączyć w śpiew dla Boga. Któryś z rodziców poprosił o tekst pieśni ,,Nie ma innego jak Jezus” a jedno z dzieci uczestniczących w spotkaniach przyszło z nami w czwartek na nabożeństwo. Przygotowywanie programu szkółek i zabaw było oraz ich prowadzenie było dla nas czymś bardzo przyjemnym, ponieważ wiedzieliśmy ile to znaczy dla tych dzieci. Na przykład jedną z zabaw było chodzenie na szczudłach i wiele dzieci pod koniec misji miało wielką satysfakcję z tego, że już mogą samodzielnie na nich chodzić. W programie było jeszcze wiele innych konkurencji, podczas których dzieci dawały z siebie wszystko, żeby dostać słodką nagrodę. Przy pracach plastycznych wiele dziewczynek zrobiło piękne rysunki i codzienne sprawdzały czy nie zgubiliśmy tych prac. Dzieci dostawały też prace do domu np. trzeba było nauczyć się danego wersetu na pamięć albo zrobić inne ciekawe zadania oparte na Biblii. Dzieci bardzo licznie uczestniczyły w zajęciach a ich liczba sięgała nawet 60. Ostatni dzień był z jednej strony dla nas tak samo wspaniały jak inne ale z drugiej bardzo smutny gdyż wiedzieliśmy, że w następny dzień już tych „naszych” dzieci nie zobaczymy. Oczy napływały nam łzami, jak dzieci pytały czy jeszcze tu będziemy a jak mówiliśmy, że może za rok, to prawie każde odpowiadało, że już od teraz będzie czekać. Żegnając się z nami wiele z nich rzucało się nam na szyję. To był wspaniały czas, którego nigdy nie zapomnimy. Nawet teraz wymieniając imiona tych dzieci, mamy wspaniałe wspomnienia. W sobotę wieczorem podziękowaliśmy Bogu za Jego obecność, która była tak odczuwalna i za wspaniałą ochronę, którą nad nami roztaczał nasz Pan. My po prostu pokochaliśmy te dzieci taką samą bezinteresowną miłością, jak one nas.

Patrycja P.: Przez cały tydzień, dzięki Bożej pomocy, dopisywała nam ładna pogoda, co w bardzo dużej mierze pomagało nam w ewangelizacjach oraz zabawach z dziećmi. Zajęcia z dziećmi – szkółka, a potem zabawy ruchowe, zaczynały się około godz. 16:30, a potem, ok. godz. 18:30 usługiwaliśmy pieśniami, świadectwami i opowiadaniami na koncertach ewangelizacyjnych.

Hubert Ś. : Codziennie rano młodzież spotykała się w zborze na modlitwie, gdzie mogliśmy przeżywać wspaniałą Bożą obecność. Śpiewaliśmy pieśni, modliliśmy się, a młodzi bracia dzielili się tym co Bóg położył im na serce. Ogólnie przeżywaliśmy bardzo błogosławiony czas.

Adam P.: Tydzień ewangelizacyjny był dla nas czasem wytężonej pracy. Przygotowanie zajęć dla dzieci i miejsca na szkółkę pochłaniało dużo czasu i energii, lecz naszym głównym celem było zwiastowanie ewangelii wśród dzieci i dorosłych, i mimo, że ta pierwsza grupa była wyraźnie liczniejsza, wierzymy, że słowo zasiane w każdym sercu, dzięki Bożej łasce wyda plon w stosownym czasie.

udstępnij

Recommended Posts

Dodaj komentarz