Spotkanie ewangelizacyjne w Lesznie

Spotkanie ewangelizacyjne w Lesznie

Był szary, niedzielny poranek 12 maja 2013 roku. Rzęsisty deszcz padający z nieba. Dwadzieścia uśmiechniętych twarzy młodych ludzi, którzy przywdziali buty do zwiastowania ewangelii pokoju. Jako grupa  Legnickiej Młodzieży dla Jezusa po modlitwie wsiedliśmy do samochodów i z podekscytowaniem pojechaliśmy na spotkanie z członkami zboru w Lesznie.

Swoje pierwsze kroki po przyjeździe skierowaliśmy do Domu Modlitwy. Nabożeństwo rozpoczęło się punktualnie o godzinie 10:00 a rozpoczął je brat z miejscowego zboru oraz pastor – Henryk Mróz, przekazując nam dalsze prowadzenie nabożeństwa. Już w pierwszej modlitwie Duch Święty przekonał nas o swojej obecności i o przygotowanym Bożym błogosławieństwie, podobnie jak w kolejnej i kolejnej. Słowem Bożym dzielili się bracia z Legnicy: Daniel Chojnowski, Rafał Szczechowski oraz Jarek Domieniuk a młodzież usłużyła kilkoma pieśniami. Nabożeństwo zdawało się zakończyć „po pięciu minutach”. byliśmy, wraz z miejscowym zborem, niezwykle ubłogosławieni.

Drogie siostry ze zboru w Lesznie utrudziły się niczym biblijne Marty, przygotowując pyszny poczęstunek. Posileni udaliśmy się do centrum Leszna, gdzie zapraszaliśmy przechodniów na spotkanie ewangelizacyjne w Centrum Kultury i Sztuki, noszące tytuł: „Droga szeroka – droga wąska, czyli którędy do Nieba?”.

Kiedy weszliśmy na salę, byliśmy zadziwieni – było to miejsce, które przewyższało nasze marzenia o miejscu, w jakim moglibyśmy prowadzić takie spotkania z ludźmi. Była to sala teatralno-kinowa z profesjonalnym nagłośnieniem i oświetleniem.

Salę zapełnili ludzie, którzy odpowiedzieli na zaproszenie, ale również miejscowi zborownicy no i oczywiście nasza młodzież. Zgromadzeni mogli tego dnia usłyszeć wiele pieśni mówiących o Panu Jezusie i Jego dziele. Nasi bracia, pomiędzy pieśniami dzielili się Słowem Bożym: Adam Chyży mówił o imieniu Jezusa jako jedynym imieniu, w którym człowiek ma zbawienie, Daniel Chojnowski mówił o nadziei, którą odnajdujemy w Bogu, a Marta Siebert opowiedziała swoją historię spotkania z Jezusem i świadectwo Bożego działania w jej życiu. Jarek Domieniuk z kolei wygłosił prelekcję na temat tego, jak dostać się do Nieba i czym jest droga wąska i szeroka. Ponad to, uczestnicy spotkania mieli możliwość oglądnięcia krótkiego filmu zatytułowanego „Dlaczego Jezus?”, który pokazywał, że wśród wszystkich denominacji religijnych to jedynie Jezus umarł za człowieka, a co więcej – zstąpił z nieba aby wyciągnąć człowieka z dołu zagłady. Jako jedyny, Jezus ofiarował swe życie, dając zbawienie każdemu, kto uwierzy.

Spotkanie było cudownie błogosławione przez Boga. Jako nieużyteczni słudzy, którzy uczynili wszystko, co winni byli uczynić, dziękujemy Bogu za Jego błogosławieństwo, łaskę i pomoc, bez których nic nie bylibyśmy w stanie zrobić. Na twarzach obecnych osób widać było spore zainteresowanie przedstawionym programem. Ufamy, że Duch Święty będzie pracował w tych sercach a za wszystko niech płynie chwała Wszechmogącemu Bogu!

udstępnij

Recommended Posts

Dodaj komentarz